jazyková škola
kurzy FCE/CAE/CPE
překlady a tlumočení

Kontakt


Hibernia Language Institute
jazyková škola Praha
Karmelitská 18
118 01 PRAHA 1

Tel.: +420 777 321 245
Email: info@hibernia-institute.cz
Google+: Hibernia

enru

STORYTELLING – VYPRÁVĚNÍ PŘÍBĚHŮ

 Kdo z nás by neměl rád příběhy, ať ty skutečné nebo smyšlené. Můžeme se u nich bavit, dojmout, poučit – nebo učit cizí jazyky.

 Jazyková škola Hibernia pro Vás ve spolupráci s lektorkami Veronikou a Dášou připravila semináře STORYTELLINGu – unikátní metody, jak se pomocí příběhů dostat o stupeň výš. Kurzy jsou určeny pro učitele i rodiče a po absolvování budete sami schopni metodiku využívat jak ve školním či předškolním, tak v domácím prostředí.

Storytelling (vyprávění příběhů) je přirozená forma vnímání cizího jazyka: učitel/rodič při něm dětem předčítá z jednoduchých, bohatě ilustrovaných knížek, s jejichž pomocí se děti seznamují s příběhy a nenásilným způsobem se při tom učí slůvka, fráze i celé gramatické struktury.

Samotné předčítání knížek je doplněno dalšími aktivitami, jako jsou například pracovní listy s procvičením slovní zásoby, krátké scénky, divadelní představení, písničky, videa, hry, u pokročilejších také třeba samostatné čtení a kreativní psaní.

K výhodám Storytellingu patří i jeho variabilita: knížky lze použít jak pro žáky s minimální znalostí jazyka, tak pro pokročilejší. Vítaným prvkem jsou tedy pro práci ve skupinách s rozličnou jazykovou úrovní: pokročilejší žáci se často naučí celý text knihy a vnímají například vazby či gramatiku, aniž by o tom věděli, a začátečníci si vždy odnesou alespoň několik užitečných frází a slovíček. Všichni pak poznají radost z úspěchu a uvědomí si praktické důvody, proč je důležité se učit cizím jazykům.

Seminář pro rodiče a učitele

Učitelé se na seminářích Storytellingu seznámí s jeho různými formami a technikami, naučí se sami si připravit vhodné materiály a v praxi uvidí, že se není čeho bát a že knížky v originále lze číst i s úplnými začátečníky. Také doporučíme vhodné knížky, které se hodí pro práci právě s jejich žáky/dětmi, a poskytneme jim několik již připravených pracovních listů.

Průběh semináře:

  • První část (60 minut) je zaměřena na praktickou ukázku práce s konkrétní anglickou knihou, její interaktivní čtení, zapojení souvisejících pracovních listů, doplňkové hry a další návazné aktivity.
  • 15 minut přestávka, neformální rozhovor, káva apod.
  • Druhá část semináře (60 minut) naváže rozborem praktické ukázky, jejích didaktických aspektů, podrobnějším představením dalších aktivit, přípravou vlastních pracovních listů a diskuzí nad problematikou výuky anglického jazyka prostřednictvím vyprávění příběhů. Prostor pro dotazy k dané knize.
Storytelling - úroveň A1 - Storytelling
Kód kurzu Termín Čas Počet lekcí Lektor Cena  
STR01 22. 5. 2017 16:30-18:30 2 český 750 Kč
STR02 29. 5. 2017 14:00-16:00 2 český 750 Kč
STR03 5. 6. 2017 16:30-18:30 2 český 750 Kč
STR04 23. 6. 2017 14:00-16:00 2 český 750 Kč

Cena zahrnuje: 2-hodinový seminář pro učitele a sadu pracovních listů k dané knize pro každého.

Další náklady (volitelné): kniha – 250 Kč

Počet účastníků: 5-8 (seminář se koná při minimální účasti 5 účastníků)

Seminář je akreditován MŠMT.

On-line přihláška na kurz storytellingu

jméno příjmení
adresa
kontakt
kurz